top of page

5. Antalya Cup Uluslararası Futbol Turnuvası Sona Erdi

8-11 Nisan tarihleri arasında 5 Ülkeden 27 takımın katıldığı Uluslararası 5. Antalya Cup futbol turnuvası final maçlarının ardından yapılan kupa ve madalya töreni ile sona erdi.

DMD Sportif Turizm ve By Demir Sports tarafından bu sene beşincisi gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Cup futbol turnuvası Türkiye’de düzenli olarak gerçekleştirilen en büyük turnuva olma özelliğini taşımaya devam ediyor. 2021 yılında tüm dünyayı etkileyen COVID 19 salgını sebebiyle ara verilmek zorunda kalan turnuva bu sene özel katılımcılarıyla kaldığı yerden devam etti.

Turnuva coşkusunun 360 gol sevinciyle taçlandığı 5. Antalya Cup futbol turnuvasında 12 kupa yeni sahiplerine kavuşurken turnuvaya katılan bütün sporcular 5. Antalya Cup madalyasını almaya hak kazandı.


Farklı dillerden ve kültürlerden katılımcıların buluştuğu turnuvanın asıl sahipleri olan çocukların yüzünde gülümseme hakimdi. 4 gün boyunca oynanan maçlarda kazanmak ve kaybetmek gibi sporun doğasında olan duyguları deneyimle fırsatı bulan çocuklar, öğrendiklerini test etmenin yanı sıra farklı zorluk seviyesinden takımlar karşısında takım olmanın önemini öğrendiler.


KUPALAR SAHİPLERİNE KAVUŞTU

Katılımcı her sporcunun madalya aldığı turnuvada kategori dereceleri ise şöyle:

U11 ŞAMPİYONU ANTALYASPOR

U11 İKİNCİSİ BEŞİKTAŞ

U11 ÜÇÜNCÜSÜ BURSASPOR

U11 DÖRDÜNCÜSÜ EFA BAKÜ


U12 ŞAMPİYONU ANTALYASPOR

U12 İKİNCİSİ KONYASPOR

U12 ÜÇÜNCÜSÜ AJARIAN FF


U13 ŞAMPİYONU ANTALYASPOR

U13 İKİNCİSİ BEŞİKTAŞ

U13 ÜÇÜNCÜSÜ KONYASPOR

U13 DÖRDÜNCÜSÜ BURSASPOR


DMD Sportif Turizm’den organizasyonun mimarı Mehmet Turu, turnuva ile ilgili olarak; “Uzun bir zaman sonra Antalya’da çocuklarımızla yeniden buluşmanın sevincini yaşadık. Antalya Cup turnuvalarının her biri bu sene olduğu gibi çok özeldi. Biz Türk futboluna katkıda bulunmak adına güzel bir vizyonla yola çıktık ve bu yolda istikrarlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu başarıda sadece bizim değil, katılımcılarımızın da önemli bir payı var. Bu yüzden bu sene beşincisini düzenlediğimiz Uluslararası Antalya Cup turnuvalarının geleneksel hale gelmesinde özel bir yeri olan ve yine güzel bir turnuvayı beraber yaşama fırsatı bulduğumuz tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Comments


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
bottom of page