top of page

Çanakkale Şehitleri Kupası’nda Şampiyonlar Belli Oldu


Çanakkale Şehitleri Kupası futbol turnuvası futbolcu çocuklar DMD Sportif Turizm

103. Yılında Çanakkale Zaferi ve Aziz şehitlerimiz hatırası için 16-18 Mart tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleştirilen Çanakkale Şehitleri Kupası düzenlenen kupa töreni ile sona erdi.

2’si yurtdışından olmak üzere 20 kulüpten toplam 44 takımın mücadele ettiği Çanakkale Şehitleri Kupası futbol turnuvasında Antalyaspor, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor scout izleme ekipleri de, geleceğin yıldızları olan oyuncular ve takım yöneticileri ile bir araya geldi.

U9, U10, U11, U12, U13 olmak üzere 5 Ayrı kategoride 130’dan fazla maçın oynandığı Çanakkale Şehitleri Kupası’nda 476 gol kaydedildi. Turnuvada, katılan bütün takımlar madalya alırken kategorilerinde ilk üçe giren takımlar kupa ile ödüllendirildi.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KUPASI’NIN ŞAMPİYONLARI

Üç gün süren turnuvanın son gününde Kupa töreninin hemen öncesinde oynanan şampiyonluk ve 3.lük maçlarıyla kupa sahipleri belirlendi.

U13 Kategorisi final maçında Bursa temsilcisi Fethiye İdman Yurdu, Ajial Sporu 5-0 yenerek U13 Şampiyonluğunu kazanırken Antalya temsilcileri arasında gerçekleşen Şimşek Spor, Lara Spor 3.lük maçını penaltılarda Lara Spor kazandı.

U12 Kategorisi final maçında Konya Temsilcisi Kasırga Spor, Tekirdağ Marmara Spor’u 4-0 yenerek U12 Şampiyonluğunu kazanırken Bursa temsilcisi Kaplıkaya Kültür Spor ile Antalya Temsilcisi Şimşek Spor arasında gerçekleşen 3.lük maçı 5-0 Kaplıkaya Kültür Spor’un galibiyetiyle sona erdi.

U11 Kategorisi final maçında Konya Temsilcisi Kasırga Spor, Antalya Temsilcisi Şimşek Sporu 5-1 yenerek U11 Şampiyonluğunu kazanırken Mersin Yenişehir İdman Yurdu ile yurtdışından katılan Takht Jamshid arasında gerçekleşen 3.lük Maçı Mersin temsilcisinin 2-0 galibiyetiyle sona erdi.

U10 Kategorisi final maçında Antalya Temsilcisi 1966 Akrep Sporun iki takımı karşı karşıya geldi. 3.lük maçında ise yine Antalya temsilcileri Lara Spor ve DSİ Spor arasındaki mücadele DSİ Spor’un 1-0 galibiyetiyle sona erdi.

U9 Kategorisi final maçında Antalya temsilcisi Şimşek Spor, Konya temsilcisi Ilgın Gençlerbirliği’ni penaltı atışlarında yenerek U9 Şampiyonluğunu kazanırken 3.lük maçında Antalya temsilcileri Lara Spor ve DSİ Spor arasındaki mücadele Lara Spor’un 4-1 galibiyetiyle sona erdi.

ŞAMPİYONLARIN YORUMLARI

Büyük bir heyecanın hâkim olduğu Çanakkale Şehitleri Kupası’nın 5 ayrı kategorisinde şampiyon olmuş takımların yöneticileri ve teknik ekiplerinin turnuva ile ilgili görüşlerini sorduk.

U13 Kategorisi Şampiyonu Fethiye İdman Yurdu Kulüp Başkanı Şenol Tosun yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Çanakkale Şehitleri Kupasına, Bursa'yı temsil eden takımlardan biri olarak katıldık ve şampiyon olduk. Tabi güzel bir duygu... Bu tarz turnuvaların hepsine katılmaya çalışıyoruz. Çünkü altyapıya önem veriyoruz. Çanakkale Şehitleri Kupası eğlenceliydi hem de anlamlıydı. Takım olarak eğlendik, aynı zamanda hep birlikte Atamızı ve Çanakkale Şehitlerini yad ettik. Turnuvaya katılan bütün takımlara başarılar diliyorum.”

TÜRKİYE'Yİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİMİZE İNANIYORUZ

U12 ve U11 Kategorilerinde Şampiyonluk kazanan Kasırga Spor’un Teknik Sorumlusu Emre Demirölmez yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Çanakkale Şehitleri Kupası'na 2006 ve 2007 kategorilerinde iki takımımızla katıldık. Daha önce DMD Sportif Turizm'in düzenlediği turnuvalara aynı kategorilerde katılmıştık. Bu organizasyonda amatör takımların olması bizim için bir avantajdı ve bu turnuvada iki takımımızla iki ayrı kategoride şampiyon olarak Macaristan'da gerçekleştirilecek Kaposvar Turnuvası'na katılma ödülünü kazandık. İnşallah orada da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz. Turnuva gerçekten çok güzeldi, organizeydi ve dizaynı hoştu. Maçların aksamaması iyi oldu. Hakemler tecrübeliydi. Ayrıca katılımcı tüm takımların sahaya yansıttıkları olumlu bir enerji vardı. Biz çok memnun ayrılıyoruz. Bundan sonra da DMD Sportif Turizm'in düzenleyeceği her turnuvaya katılmayı düşünüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

BÖYLE TURNUVALARIN HAVASI HER ZAMAN FARKLI

U10 Kategorisi Şampiyonu 1966 Akrep Spor’un Teknik Sorumlusu Ramazan Irmak yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “18 Mart anısına düzenlenen Çanakkale Şehitleri Kupası çok güzel geçti. U10 Kategorisine iki takımla katılmıştık. Şampiyon olduk. İki takımımız da ilk ikiyi sıraya başarıyla adını yazdırdı. Çocuklarımız bu üç günde çok güzel vakit geçirdi. Turnuvaya katılan scout izleme ekipleri çocuklarımızla yakından ilgilendiler. Bu tip turnuvaların havası her zaman farklı olmuştur. 18 Mart gibi özel günlere DMD Sportif Turizm sahip çıkıyor ve bu günlerin anlamını her turnuvada bize hissettiriyor. Bu vesileyle organizasyonda emeği geçen DMD Sportif Turizm ekibindeki herkese teşekkür ederiz.”

GELECEĞE FUTBOLCULAR HAZIRLIYORUZ

U9 Şampiyonu olan Şimşek Spor'dan Hüseyin Kocaoğlu yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Özellikle Çanakkale Şehitleri açısından olmasından dolayı çok anlamlı ve çok güzel bir turnuva oldu. 2009 kategorisinde şampiyon olduk. Geleceğe futbolcular hazırlıyoruz. Bu nedenle Oğuz Mehmet Topçu ve Ali Emre Öz hocalarımızla birlikte, spor okulu olarak çocukların gelişimi açısından böyle turnuvalara katılmaya önem veriyoruz. Bu turnuvada scout izleme ekiplerinin bulunması da hem bizim hem de çocuklarımız açısından güzel ve yararlı oldu. Turnuvayı düzenleyen DMD Sportif Turizm ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

SCOUT EKİPLERİNİ TAKIMLARLA BULUŞTURDUK

Turnuva sonrasında değerlendirmede bulunan DMD Sportif Turizm CEO’su Mehmet Turu yaptığı açıklamada “Çanakkale Şehitlerimizi andığımız bu özel organizasyonda mücadele eden tüm takımlara teşekkür ederim. Keyifli bir turnuvayı Antalya Belek’te geride bıraktık. Çok kaliteli müsabakalar seyrettik. Sadece amatör takımlar ile düzenlediğimiz bu organizasyonda Antalyaspor, Altınordu, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarının da Scout ekipleri yer alarak sporcuları izlediler ve Türk Futbolunun gelişimi adına antrenörlerimiz bir araya gelerek paylaşımlarda bulundular. Biz DMD Sportif Turizm firmamız olarak özellikle ülkemiz adına çok önemli bu günde Çanakkale Şehitlerimizi bir kez daha anmaktan ve bu özel duyguyu çocuklarımız ve takımlarımızın tüm ekipleri ile paylaşmaktan dolayı onur duyuyoruz” dedi.

#çanakkaleşehitlerikupası #limakantalya #futbol #amatör #altyapı #scout #turnuva

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
bottom of page