top of page

1. Kapadokya Cup U12 Şampiyonu Fenerbahçe Oldu


1. Kapadokya Cup U12 Şampiyonu Fenerbahçe Oldu

Yayın Tarihi: 02 Kasım 2017 - CT Haber

27-29 Ekim tarihleri arasında Kapadokya’da gerçekleştirilen 1. Kapadokya Cup sona erdi. Kıran kırana mücadelelerle geçen final gününde rekabet had safhadaydı. 2006, 2007, 2008 yaş gruplarında takımların katıldığı 1. Kapadokya Cup futbol turnuvasında kupalar 29 Ekim 2017 tarihinde oynanan final maçlarının sonunda sahiplerini buldu.

Turnuva süresince 59 maç oynanırken, 327 gol kaydedildi.

U12 finalinde Fenerbahçe ve Antalyaspor karşılaştı. Maçın normal süresinde yenişemeyerek 0-0 kalan takımlar şampiyonu belirlemek için penaltı atışları yaptı. Penaltı atışları sonucunda 8 gol atan Fenerbahçe 7 gol atan Antalyaspor’u yenerek 1. Kapadokya Cup U12 şampiyonu oldu.

U11 finalinde Hatayspor ile karşılaşan Antalya Spor 4-1 kazanarak 1. Kapadokya Cup U11 şampiyonu oldu.

U10 finalinde Hatayspor ile karşılaşan 1966 Akrepspor 1-0 kazanarak 1. Kapadokya Cup U10 şampiyonu oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Kupa töreninde amatör futbolcular 20 metrelik Türk Bayrağı’nın altında toplanarak İstiklal Marşı’mızı okudular.

Türk futboluna milli yeteneklerin kazandırılmasını hedefleyerek organizasyonlarını gerçekleştiren DMD Sportif tarafından düzenlenen turnuva programında amatör futbolcular için Kapadokya’nın tarihi ve turistik bölgelerini kapsayan bir gezi programı da vardı.

1. Kapadokya Cup sonunda açıklama yapan DMD Sportif Turizm genel direktörü Mehmet Turu şunları kaydetti: “Türk Futbolunda özellikle amatör takımlar için önemli bir boşluk var. Biz bu boşluğu takımlarımızın layık olduğu organizasyonlar ile doldurmak ve Türk futbolunun ihtiyaç duyduğu bir katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Turnuvalarımıza katılan takımların oyuncuları, oyuncuların aileleri ve takımların teknik ekiplerinden geri dönüşler alarak her turnuvayı biraz daha ileriye taşıyoruz. Emektar hocalarımız da bu durumdan memnun. Bugün sarfettiğimiz bu çabanın beş on yıl içerisinde Türk futbolunda etkisini göstereceğine inanıyoruz. Çünkü yerli oyuncularımız bu hakediyor. Bu amaçla yakın zamanda bunun gibi organizasyonların sayısını arttıracağız. Bu vesileyle bu amaca hizmet eden bütün amatörlerimize ve teknik ekiplerine teşekkür ediyorum.” dedi

Yayın Linki: https://www.cthaber.com/1-kapadokya-cup-u12-sampiyonu-fenerbahce-oldu/1051/

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
bottom of page