top of page

Çocuk Polisi Futbol Takımı Üçüncü Oldu


çocuk polisi futbol takımı üçüncü oldu haberi

Yayın Tarihi: 01 Kasım 2017 - Mersin Pol

Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından kurumumuz, diğer kurumlar ve serbest meslek gruplarında çalışan vatandaşlarımızın çocuklarından oluşan 140 çocuğa futbol eğitimi, kitap okuma alışkanlığı, ders çalışma teknikleri, iletişim teknikleri, kişisel gelişim, öfke kontrolü vb. konularda Türkiye Futbol Federasyon / C Lisansı Antrenörlük Belgesine sahip personelimiz ve sosyolog nezaretinde eğitimler verilmektedir.

Yapılan eğitimlerde futbolun kardeşlik ve spor olarak algılanmasını, futbolu objektif bir şekilde gözlemleyip değerlendirecek nesiller yetiştirmeyi, çocuklarımızın stresle, öfkeyle baş edebilmesini sağlama, sınav kaygısını ortadan kaldırma, takımlarla müsabakalar yaparak mücadele ruhu kazandırma ve bu sayede yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlama, yenmenin veya yenilmenin insan hayatının parçası olduğunu aşılamak ve onları geleceğe hazırlamak amaçlanmaktadır.

Eğitimler kapsamında kurulan çocuk polisi futbol okulumuz Süper Lig takımlarından Fenerbahçe, Antalyaspor, Bursaspor ve diğer liglerden değişik takımların katılımı ile Nevşehir İlinde 27-28-29 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen Kapadokya Cup Turnuvasına katılmıştır. Toplam 25 takım katıldığı turnuvada U 11 kategorisinde Çocuk Polisi Futbol Takımımız üçüncülük kupasını almaya hak kazanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü

Yayın Linki: http://www.mersin.pol.tr/Haberler/Sayfalar/01-11-2017-%C3%87ocuk-Polisi-Futbol-Tak%C4%B1m%C4%B1-%C3%9C%C3%A7%C3%BCnc%C3%BC-Oldu.aspx

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
bottom of page