top of page

Kupayı Yalova’ya Getirdiler


Yayın Tarihi: 08 Eylül 2017 - Yalova Güncel Spor

Yalova Paşakent Spor kısıtlı imkanlarla katıldığı Hatay Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Kupası turnuvasında U10 yaş kategorisinde bir ilke imza atarak Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerini farklı sokarlar ile yenerek kupayı Yalova’ya getirmeyi başardı. Paşakent Spor Kulübü, herhangi bir destek olmadan kendi kısıtlı imkanları ile katıldıkları şampiyonada 4 gün içerisinde toplam 25 müsabakaya çıktı ve Fenerbahçe, Antalya, K.Maraş Akademi, Mersin, Serinyol (Antakya) Hatayspor, Hatay Büyükşephirspor, Kartalspor (İstanbul) ,Galatasaray gibi Türkiye’nin köklü spor kulüpleri ile mücadele eden Yalova’lı gençlerimiz tüm maçları kazanarak final maçına kaldı.

PENALTILAR İLE GELEN KUPA

Paşakent Spor Kulübü final maçında dört büyüklerden Fenerbahçe ile final maçına çıkarken her iki maçta da 2-2 eşitlik bozulmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Seri penaltı atışlarında Paşakent Spor adına top başına geçen Berat Tunahan BERTECENE , Kerem DALKUN ve Kerem KARAKAŞ topu ağlara gönderirken Fenerbahçe Spor Kulübünün seri penaltılarda isabet alamaması nedeniyle kupa penaltılarda Paşakent Spor’un oldu. Turnuva’da U10 kategorisinde bir ilke imza atan genç yürekler kupalarını alarak Yalova’ya döndü.

BU GURUR HEPİMİZİN

Paşakent Spor Kulübü katıldığı turnuvada kafile sorumlusu olan İbrahim BERTECENE ;” Bu gurur sadece bizim değil aslında tüm Yalova’nın gururu bu çocuklar sizinde çocuğunuz onların bu sevinci bizim en büyük mutluluğumuz. Kulüp olarak herhangi bir siyasi yada şehrin ileri gelenlerinden birinin desteği olmadan tamamen kendi imkanlarımız ile katıldığımız bu turnuvadan çocuklarımız Allah’a şükürler olsun ki kupa ile dönmeyi başardı ben kendilerinin bu azim , başarılarından dolayı takdir ediyorum.

KİMSENİN DESTEĞİ OLMADAN KENDİ İMKANLARIMIZ İLE BAŞARDIK

Yalova Paşakent Spor Kulübü Antrenörü Serdar BÜYÜK ;” Biz kimsenin desteği olmadan bu başarılara imza atmamıza rağmen halen Yalova’da şu algı mevcut ” başarı olmadan destek olmam ” başarı geldiğinde ise kimseden ses çıkmıyor. Türk sporuna destek olunmaması bir yana bu çocuklar bu yaşta kimsenin desteği olmadan sadece kendi azimleri ve yetenekleri ile Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerini farklı skorlar ile yenmeyi başara bildi. Bu çocuklar çıktıkları her maç öncesinde bir birlerine bu kupayı kazanacaklarına söz vererek oynadılar ve sözlerini tuttular ailelerine ve Yalova’ya büyük bir gurur yaşattılar.Bize araç temini konusunda sadece Kulüp Başkanımız Sn. Can ÜSTEL destek olmuştur kendisine bize olan desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz.

Yalova’da bir çok firma var spor kulüplerine destek olan biz Hatay’da böyle bir turnuva olduğunu vurgulayarak gerek siyasilerden gerekse bu firmalardan destek bekledik fakat kimse bize destek olmadı kendi imkanlarımız ile yola çıkarak bu turnuvaya katıldık ve büyük bir başarı ile döndük ” açıklaması yaptı.

TÜRK SPORU VE SPORCUSUNA DESTEK OLUNMAZSA BAŞARIDA OLMAZ

İbrahim BERTECENE ;” Türkiye’de Türk sporu ve sporcusuna destek olunmadan başarı yada bir sonuç beklemek yanlış olur. Bir sporcu belli bir noktadan sonra destek görmüyorsa bu sporcunun performansınıda etkiler size sunacağı verimi de etkiler. Sonuç olarak sporcu yaptığının karşılığında bir destek beklemekte bizimde tek beklentimiz şehrimizde bu tür başarıların desteklenmesi ve destek olunmasıdır.” açıklamasında bulundu.

Turnuvada Forma Giyen Sporcular

Berat Tunahan BERTECENE Kerem DALKUN Kerem KARAKAŞ Talha BÜYÜKALTUNBAŞ Miraç CANDAN Necati YALÇIN Samet MENGÜVERDİ Eren SÖĞÜT Yusuf KAŞ Furkan ÇİÇEK

Antrenörler Serdar BÜYÜK Serdar ÇELİK

Kafile Sorumlusu İbrahim BERTECENE

Yalova Güncel Spor olarak kendilerini bu başarılarından dolayı kutlar başarılarının devamını dileriz.

Yayın Linki: https://yalovaguncelspor.com/futbol/kupayi-yalovaya-getirdiler-1849.html

Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
bottom of page